BEZPŁATNA WIEDZA

Po czym poznać dobrego brokera?

Istnieje kilka mniej lub bardziej skutecznych sposobów na skorzystanie z leasingu. Jest to forma finansowania, z której można skorzystać między innymi w salonie samochodowym, banku czy firmach leasingowych. W ostatni  czasie dużym zainteresowaniem cieszy się również pomoc brokerów leasingowych.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy brokera?

Broker leasingowy to firma bądź osoba, świadcząca usługi pośrednictwa pomiędzy leasingodawcami a osobami, chcącymi skorzystać z takiej formy finansowania np. samochodu czy maszyny. Broker nie tylko znajdzie najlepszą dla danego przypadku umowę, ale również będzie w stanie zapewnić klientowi indywidualną opiekę przez cały czas jej trwania. Dobry broker będzie miał dostęp do ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych, stwarzając tym samym bardzo dobre i duże możliwości znalezienia najlepszej oferty.

Dlaczego warto korzystać z pomocy brokera leasingowego? To przede wszystkim:

  • znaczna oszczędność czasu i często również pieniędzy,
  • wsparcie przy formalnościach i uzupełnianiu dokumentacji
  •  możliwość wyboru spośród wielu ofert dostępnych w jednym miejscu,
  • elastyczna oferta.

Dobry broker leasingowy będzie w stanie znaleźć naprawdę bardzo dobrą ofertę, doskonale dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać dobrego brokera?

Dobry broker leasingowy dzięki swoim umiejętnościom, wiedzy i kontaktom będzie w stanie znaleźć dla każdego korzystną ofertę. Tylko po czym możemy poznać, że mamy do czynienia z dobrym brokerem, któremu warto powierzyć swoje sprawy?

Dobry broker to przede wszystkim osoba posiadająca odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Nie chodzi tu o czas prowadzenia działalności, a ogólnie o pracę w branży, przy wykonywaniu zadań ściśle powiązanych z leasingiem. Wiedza i doświadczenie mają kluczowe znaczenie dla sprawnego i korzystnego dla obu stron zawiązania transakcji leasingowej.

Współcześnie social media to jedna z najsilniejszych form reklamy i niezawodne źródło informacji. Z tego też powodu dobry broker leasingowy powinien nie tylko działać w social mediach, ale również posiadać swoją własną stronę internetową. Dzięki temu łatwiej będzie mu nie tylko wyrobić swoją renomę, ale i znaleźć chętnych na skorzystanie z jego profesjonalnych usług.

Specjalista od leasingu powinien być wyłącznie specjalistą od leasingu, czy też innych form finansowania. Jeżeli dodatkowo zajmuje się jeszcze innymi rzeczami, niezwiązanymi z finansowaniem, ciężko jest tak naprawdę oczekiwać, że w każdej z dziedzin będzie specjalistą.  Dobry broker skupia się przede wszystkim na formach finansowania, ciągle aktualizując i poszerzając swoją wiedzę w tym temacie.

Uczciwość to cecha, która powinna charakteryzować brokera leasingowego. Taka osoba nie powinna pobierać opłat od klientów? Dlaczego? Otóż broker otrzymuje wynagrodzenie od firm leasingowych każdorazowo, gdy tylko sprzeda ich produkt.

Broker leasingowy, ten dobry i niezawodny jest w stanie przeprowadzić bez problemów klienta przez cały etap pozyskiwania leasingu, służąc wsparciem i wytłumaczeniem, zamiast wykonywać wszystkie zadania za niego.