Kredyt samochodowy

TWÓJ BROKER

Kompleksowa oferta kredytowa.

Kredyt na samochód to celowy kredyt przyznawany na zakup samochodu nowego lub używanego. Można go także otrzymać na zakup innego rodzaju pojazdów, takich jak przyczepa kempingowa lub motocykl. Jednak zazwyczaj bierze się kredyt tego typu na samochód osobowy.

Wypełnij formularz lub zadzwoń do nas i skorzystaj z bezpiecznej i elastycznej formy finansowania w postaci kredytu!

Odbierz darmową ofertę kredytu!

Zalety kredytu samochodowego

Dzięki zabezpieczeniom wzięcie kredytu samochodowego jest po prostu tańsze. Mowa tutaj o zastawie rejestrowej, przewłaszczeniu, depozycie karty pojazdu lub cesji na polisę autocasco.

Dzięki zabezpieczeniom takim jak zastaw rejestrowy, przewłaszczenie, kaucja na karcie ubezpieczeniowej czy objęcie pojazdu przedłużoną gwarancją naprawy samochodu, kredyty samochodowe są tańsze niż mogłoby się wydawać.

Łatwiej otrzymać wyższą kwotę kredytu, gdy zdecydujesz się na celowy zakup auta. Oczywiście zależy ona także od Twojej zdolności kredytowej oraz ofert banków.

5/5 ★★★★★
100% zadowolonych klientów.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

leasing
Leasing

Najprostsza i najtańsza forma finansowania pojazdów, maszyn i urządzeń dla firm.

ubezpieczenie
Ubezpieczenie

Kompleksowa oferta ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych oraz ubezpieczeń na życie.

lokalizator-gps
Lokalizator GPS

Usługa abonamentowa, mająca na celu zwiększenie efektywności pracy kierowców i ich pojazdów.

Jak wybrać kredyt na samochód?

Komfortowy, bezpieczny i mało awaryjny samochód to marzenie niejednego kierowcy. Niestety nie każdy może je zrealizować, przede wszystkim przez brak wystarczającej ilości środków pozwalających sfinansować to marzenie. To jednak nie oznacza, że trzeba rezygnować z wymarzonego samochodu. Jego zakup można sfinansować za pomocą kredytu. Tylko ja wybrać ten najkorzystniejszy?

Czym jest kredyt samochodowy i kiedy warto z niego skorzystać?

Zarówno nowy jak i używany samochód może być sporym obciążeniem czy to dla firmowego, czy domowego budżetu. Jeżeli zakupu nie można sfinansować za pośrednictwem własnych środków, warto zdecydować się na kredyt udzielany przez banki. Jest to dofinansowanie udzielane na określony czas, wymagające regularnej (comiesięcznej) spłaty rat, których harmonogram znajduje się zawsze w umowie zawartej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą.

Kiedy kredyt na samochód to dobre rozwiązanie? Z takiej opcji skorzystają przede wszystkim osoby, które:
● znalazły wymarzone auto, które kosztem przekracza ich możliwości finansowe, a nie chcą odkładać takiego zakupu w czasie;
● chcą kupić nowe auto z salonu, które będzie bezawaryjne i nie będzie wymagało tak częstych wizyt w serwisie jak pojazd pochodzący z rynku wtórnego;
● znalazły bardzo dobrą ofertę zakupu, jednak w danym momencie nie posiadają środków w odpowiedniej wysokości na realizację zakupu.

Jakie są zalety kredytu na samochód? To przede wszystkim możliwość dość szybkiego pozyskania potrzebnych środków na zakup wymarzonego pojazdu. Wystarczy mieć zdolność kredytową oraz dobrą historię w BIK-u a uzyskane kredytu nie powinno stanowić większego problemu. W zależności od banku okres kredytowania może być bardzo różny. Niezależnie jednak od placówki im okres kredytowania będzie dłuższy, tym wysokość raty będzie mniejsza, a tym samym nie będzie stanowiła większego obciążenia dla domowego budżetu.

Co należy mieć na uwadze, wybierając kredyt samochodowy?

Wbrew często słyszanej opinii kredyt samochodowy może być naprawdę opłacalnym rozwiązaniem pod warunkiem jednak, że wybierzemy odpowiednią ofertę. Co należy mieć na uwadzę przy wyborze oferty kredytowej? Istotne znaczenie ma okres kredytowania. Im jest on dłuższy, tym mniejsza rata. Warto jednak pamiętać o tym, że wydłużony okres spłaty związany jest również z większymi ogólnymi kosztami kredytu.

Nie bez znaczenia jest również oprocentowanie. Tu do wyboru jest oprocentowanie stałe i zmienne. Każdy z banków ma swoją indywidualną politykę udzielania kredytów, stąd też różnice w wysokości finansowania, jakie możemy uzyskać. W jednej placówce będzie to 20 000 zł, w innej może być nawet 300 000 zł, które można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Dlatego wybierając bank, należy kierować się nie tylko warunkami kredytowania, ale również tym, czy w tym miejscu otrzymamy odpowiednio wysoką kwotę, która pozwoli na sfinansowanie zakupu auta.