BEZPŁATNA WIEDZA

Dlaczego współpraca z brokerem się opłaca?

Wiele osób błędnie zakłada, że broker jest osobą, która, aby zarobić, musi coś sprzedać, i niekoniecznie jest to współpraca, na którą warto się zdecydować. Jak to wygląda naprawdę? W rzeczywistości broker jest osobą niezwykle pomocną w kwestiach doradczych, która pomaga, ale nie pobiera od swoich klientów żadnych opłat. Co ważne, w większości przypadków współpraca z brokerem jest znacznie korzystniejsza niż działanie na własny rachunek.

Kim jest i czym się zajmuje broker?

Broker jest osobą zajmującą się czynnościami prawnymi związanymi z zawieraniem lub wykonywaniem umowy ubezpieczenia czy leasingu w imieniu swojego klienta, poszukującego najkorzystniejszej dla niego oferty. Śmiało można powiedzieć, że broker pełni rolę pośrednika.który dodatkowo nie pobiera opłat za świadczenie doradztwa na rzecz klienta.

Ze względu na charakter prowadzonej działalności, każdy broker zajmujący się ubezpieczeniami jest zobowiązany do posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania działalności brokerskiej.

Współpraca z brokerem czy samodzielność?

Wiele osób nie do końca jeszcze wierzy w zawód brokera i korzyści, jakie można uzyskać poprzez współpracę z nim. Tak naprawdę wielu osobom błędnie kojarzy się z oszustwem i próbą sprzedaży słabego produktu finansowego, za co otrzyma swoje wynagrodzenie. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, ponieważ współpraca z brokerem dla klienta jest bezpłatna, a przy tym może on korzystać z jego wiedzy i bogatego doświadczenia co dodatkowo pozwoli jeszcze oszczędzić pieniądze? Jak duże? To już zależy od indywidualnego przypadku i przedmiotu współpracy pomiędzy stronami.

Broker leasingowy ma szeroką sieć kontaktów i współpracuje z wieloma firmami ubezpieczeniowymi i nie tylko, przez co jest w stanie znaleźć dla swojego klienta najkorzystniejszą ofertę niezależnie od tego, czy poszukuje on samochodu, czy usług typu leasing lub ubezpieczenie. Oszczędności w porównaniu do samodzielnego wyszukiwania oferty mogą wynieść od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych (w przypadku pojazdów).

Współpraca z brokerem do nie tylko oszczędności, ale i dostęp do doświadczenia i wiedzy osoby, która zna doskonale zagadnienia z dziedziny ekonomii, prawa, rynku ubezpieczeń i leasingu. Brokerzy mają w większości przypadków dość dobry dostęp do produktów bardzo różnych firm, co jednak nie oznacza, że zawsze muszą korzystać z gotowych rozwiązań. Dobry broker dba i chroni przede wszystkim interesy swoich klientów, dlatego często dopasowując ofertę do indywidualnego przypadku, prowadzi negocjację jej warunków.

Współpraca z brokerem pozwala na osiągnięcie bardzo często niskich cen oraz bardzo korzystnych warunków umowy, których przeciętny obywatel nie byłby w stanie wynegocjować samodzielnie. To profesjonalista, który za swoje usługi nie pobiera opłat. Nie jest więc oszustem, jak w dalszym ciągu myśli znaczna część społeczeństwa. Broker zawsze dba o dobro swoich klientów, wyszukując im najlepsze oferty, czasem zmieniając zasady jej obowiązywania, aby były lepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.