BEZPŁATNA WIEDZA

Czy leasing pomaga rozwijać firmę?

Już od wielu lat znaczna część firm korzysta z leasingu jako formy finansowania swojej działalności. Ze względu na wiele korzyści, jakie daje, przedsiębiorcy nie tracą nim zainteresowania. Leasing odbywa się zawsze na jasnych przejrzystych zasadach, a dzięki niemu firmy mogą nabyć pojazdy czy niezbędny do prowadzenia działalności sprzęt bez konieczności angażowania  środków własnych w znacznej wysokości.

Czy leasing jest dobrym sposobem na rozwój firmy?

Każda firma, niezależnie od tego, w jakiej branży działa przynajmniej na początku działalności musi włożyć spore pieniądze w sprzęt czy infrastrukturę. Niestety nie zawsze warunki finansowe będą pozwalały na uzyskanie wszystkiego, co do prowadzenia działalności jest niezbędne. W takim przypadku ratunkiem będzie leasing, forma finansowania pomagająca rozwijać małe i średnie przedsiębiorstwa.

Leasing dla firm to oszczędność czasu

Znane powiedzenie mówi, że czas to pieniądz. Dla przedsiębiorców samochód czy maszyny w leasingu to oszczędność czasu, ponieważ nie musi on dysponować taką ilością gotówki, jaką musiałby posiadać przy zakupie na własność wspomnianych dóbr. Przedsiębiorca uiszcza comiesięczne raty, mogąc swobodnie korzystać ze sprzętu, oszczędzając czas gromadzenia środków, który może poświęcić na planowanie dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

Leasing nie wymaga dużych nakładów środków własnych

W przypadku leasingu przedsiębiorca angażuje tylko niezbędne minimum własnych środków. Co prawda w zależności od oferty może być wymagana opłata wstępna czy początkowa, jednak jest spora część firm niewymagających jakichkolwiek opłat własnych.

Leasing niewielkim kosztem pozwala na zdobycie wielu niezbędnych do prowadzenia działalności środków. Kupując coraz to nowsze maszyny czy inne narzędzia pracy korzystając przy tym z leasingu jako formy finansowania, przedsiębiorca nawet bez dużych nakładów środków własnych ma możliwość unowocześniania i rozwoju prowadzonej przez siebie działalności.

Korzyści podatkowe

Leasing to nie tylko możliwość uzyskania przedmiotu bez angażowania w zakup własnych środków. To forma finansowania niosąca ze sobą korzyści podatkowe, a tym samym oszczędności, które mogą być przeznaczone na dalszy rozwój działalności.

Dodatkowo przedmiot leasingu po wygaśnięciu umowy może być oddany firmie leasingowej ,bądź odkupiony w korzystnej cenie przez leasingobiorcę.

Oszczędności szczególnie ważne są w przypadku dużych i małych form, których dochody nie są imponujące i potrzebne są oszczędności, aby takie firmy mogły w dalszym ciągu działać swobodnie.

Jakie firmy skorzystają na leasingu?

Leasing to forma finansowania, z której mogą korzystać zarówno małe, jak i średnie firmy, potrzebują solidnego i niezawodnego wyposażenia, na które brakuje im środków własnych. Warto pamiętać o tym, że tylko mając dobry i użyteczny sprzęt, wiele przedsiębiorstwa może rozwinąć skrzydła i rozpocząć swoją działalność, później systematyczne ją poszerzając. Wiele firm, choć chce działać na rynku, ze względów finansowych nie ma takiej możliwości. W takiej sytuacji leasing to najlepsze rozwiązanie na to, by nie stać w miejscu, kupować nowe urządzenia, nie inwestując w nie środków własnych.