BEZPŁATNA WIEDZA

Wynajem samochodu dostawczego

wynajme-samochodow-dostawczych

Wynajem długoterminowy aut dostawczych to rozwiązanie zapewniające przedsiębiorcom wielopoziomowe korzyści. Zalety wynajmu związane są zarówno z optymalizacją podatkową, jak i komfortem oraz elastycznością dopasowania oferty samochodów i ich finansowania do osobistych potrzeb, preferencji i budżetu.

Komfortowe i elastyczne finansowanie.

Wynajem samochodu dostawczego długoterminowy pozwala właścicielom firm uzyskać dostęp do nowych, bogato wyposażonych, funkcjonalnych oraz ekonomicznych aut, które nie byłyby dla nich osiągalne podczas finansowania za pomocą gotówki. W ten sposób przedsiębiorcy mogą pozyskać do firmy niezawodne, bezpieczne i oszczędne auta, które pozwolą ograniczyć koszty użytkowania i zapewnią pracownikom o wiele większą wygodę i ergonomię pracy. Dzięki rozłożeniu rat abonamentowych oraz minimalnemu wkładowi własnemu wynajem generuje marginalne obciążenie dla budżetu firmy, nie zaburza jej płynności finansowej oraz nie zamraża kapitału niezbędnego podczas inwestowania w przedsiębiorstwo. Co więcej, długoterminowy wynajem samochodów dostawczych nie wpływa na zdolność kredytową firmy.

Wynajem długoterminowy samochodów dostawczych zapewnia przedsiębiorstwom również liczne korzyści związane z tarczą podatkową. Wynajem traktowany jest prawnie jako usługa, wobec czego pełna kwota abonamentowa może zostać zaliczona jako koszt prowadzenia działalności. Umożliwia to przedsiębiorcom łatwe rozliczanie wydatków związanych z wynajmowanym autem. Dużą zaletą wynajmu długoterminowego jest również możliwość wyeliminowania pośrednich kosztów związanych z utratą jego wartości rezydualnej w trakcie eksploatacji. Podczas wynajmu długoterminowego znaczną część raty abonamentowej stanowi spłata wartości rezydualnej. Dzięki temu po zakończeniu najmu przedsiębiorca nie musi martwić się, że auto straciło w tym czasie 20-40% początkowej wartości.